Home Správy Kližan po takmer trojhodinovom boji postupuje v Sydney do druhého kola

Kližan po takmer trojhodinovom boji postupuje v Sydney do druhého kola

Martin Kližan

SYDNEY – Martin Kližan zdolal v prvom kole turnaja ATP 250 v Sydney (589 680 USD, tvrdý povrch vonku) 19-ročného Austrálčana Alexeja Popyrina 7:6(4), 4:6, 7:6(5).

Prvý set bol bez brejkov. Za stavu 6:5 mal Popyrin tri šance uzavrieť ho na riterne, ale Kližan všetky odvrátil. Rozhodnutie tak priniesol až tajbrejk. V ňom sa dostal do vedenia 5:2 slovenský tenista a náskok už z rúk nepustil. Neskôr premenil prvý setbal.

V druhom dejstve sa Slovák ujal vedenia 3:0. Jeho 19-ročný súper však vyrovnal. Neskôr naviac získal brejk na 5:4 a šiel servovať na vyrovnanie na 1:1 na sety. To zvládol čistou hrou.

Tretí set sa niesol bez brejkov. Jediné brejkbalové šance mal v druhej hre Kližan, ale zostali nevyužité. Rozhodnutie tak priniesol tajbrejk. V ňom slovenský tenista viedol 5:0. Popyrin sa dotiahol na 3:5, ale rodák z Bratislavy si hneď nato vybojoval mečbalové príležitosti za stavu 6:3. Prvé dve Austrálčan odvrátil, po tretej sa už radoval Kližan.