Home Najdôležitejšie Kližan sa v Barcelone o senzáciu nepostaral, končí vo štvrťfinále

Kližan sa v Barcelone o senzáciu nepostaral, končí vo štvrťfinále

by Dominika Mikušiaková

BARCELONA – Úspešný kvalifikant Martin Kližan podľahol vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP 500 v Barcelone (2 510 900 EUR, antuka vonku) turnajovej aj svetovej jednotke Rafaelovi Nadalovi 0:6, 5:7.

Úvodný set prebiehal podľa papierových predpokladov. Španielsky favorit nášho tenistu prevalcoval. Rýchlo sa ujal vedenia 3:0, následne slovenský tenista po dlhom geme na servise prišiel o podanie druhýkrát. Za stavu 0:5 odovzdal súperovi set dvojchybou a dostal tak nepopulárneho „kanára“.

V druhom sete sa „Kližo“ pozviechal a zlepšil sa vo všetkých herných aspektoch. Hneď na úvod udrel na riterne a vzal Španielovi servis. Výhodu brejku si držal až do stavu 5:4, keď išiel podávať na víťazstvo v sete. Dostal sa zo stavu 0:30 a postupne si vypracoval tri setbaly. Pri nich sa však prejavila nervozita, ani jeden nevyužil. Nadal brejkbalom nepohrdol, vyrovnal na 5:5 a senzáciu nedopustil. Za stavu 6:5 premenil v poradí druhý mečbal a môže sa tešiť z postupu do semifinále.