Home Najdôležitejšie Kližan po výbornom výkone vyhral súboj jednotiek a vyrovnal na 2:2

Kližan po výbornom výkone vyhral súboj jednotiek a vyrovnal na 2:2

BRATISLAVA – Slovenský tenista Martin Kližan zdolal v stretnutí 2. kola 1. euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Bosne a Hercegovine v súboji tímových jednotiek Damira Džumhura po setoch 6:3, 7:6(3). Vyrovnal tak stav stretnutia na 2:2.

Bosniansky tenista si hneď v úvode vypracoval náskok 2:0. Od ďalšej hry sa ale slovenský tenista výrazne zlepšil a nepustil Džumhura takmer k ničomu. Vytvoril si vedenie 5:2. Za tohto stavu si 32. hráč sveta podržal svoj servis a znížil. Už v ďalšej hre však Martin Kližan nedal súperovi šancu a na servise uzavrel set.

V druhom dejstve si vedenie 2:0 vypracoval Slovák. V ôsmom geme sa Džumhur začal vracať do hry a vypracoval si brejkové šance, z ktorých jednu dokázal premeniť. Kližan sa neskôr vrátil do výhody brejku a viedol 6:5, nezvládol však podanie na víťazstvo a Bosniak si vybojoval tajbrejk. V ďalšom priebehu dominoval aktuálne 130. hráč sveta a na servise po „prasiatku“ premenil tretí mečbal.

„Bola tu neskutočne dobrá atmosféra, prišlo ešte viac ľudí ako včera. Zápas bol veľmi dobrý a som rád, že som ho (Džumhura, pozn. red.) mohol poraziť už druhýkrát a obzvlášť v takom dôležitom zápase,“ povedal slovenský tenista bezprostredne po víťazstve.

• Džumhur je prvým tenistom najlepšej päťdesiatky, ktorého Kližan dokázal zdolať od mája 2017 (vtedy v Hamburgu porazil taktiež 32. tenistu Mischu Zvereva)
  • v prvom sete mal Bosniak 0 % úspešnosť v odvracaní brejkbalov, keď prišiel o servis pri oboch šanciach, ktoré súperovi ponúkol
  • Kližan spravil 18 nevynútených chýb, zatiaľ čo jeho súper 15

O víťazovi stretnutia rozhodne súboj medzi Jozefom Kovalíkom a Mirzom Bašičom, ktorý by sa mal začať o 18:15. V drese Slovenska nastala zmena, keď bol pôvodne nominovaný Norbert Gombos.