Home Správy Kližan po veľkej dráme do finále kvalifikácie v Kiztbüheli

Kližan po veľkej dráme do finále kvalifikácie v Kiztbüheli

by Dominika Mikušiaková

KITZBÜHEL – Martin Kližan nasadený ako piaty zdolal v 1. kvalifikačnom kole turnaja ATP 250 v Kiztbüheli (501 345 EUR, antuka vonku) Argentínčana Facunda Bagnisa po setoch 4:6, 6:4, 7:6 (0).

V prvom sete sa ako prvý na riterne presadil Kližan v 7. hre. Následne však brejk nepotvrdil a o servis prišiel. Nevyužil ani brejkbalovú príležitosť v nasledujúcom geme a za stavu 4:5 prišiel po viacerých nevynútených chybách o servis aj prvý set.

Ani do druhého dejstva nevstúpil slovenský tenista dobre. Prišiel o servis a onedlho prehrával už 0:3. Manko brejku dokázal v siedmej hre zmazať a následne zvrátil aj stav 0:40 pri vlastnom podaní a opäť udrel na príjme a išiel podávať na víťazstvo v sete. Pri podaní na víťazstvo odvrátil tri brejkbaly a premenil svoj prvý setbal.

V úvode rozhodujúceho dejstva vzal Kližan Bagnisovi podanie, nasledoval okamžitý ribrejk. Hráči si následne podanie držali do stavu 4:4, kedy udrel slovenský tenista. Zápas však dopodávať nedokázal, o víťazovi tak musela rozhodnúť skrátená hra. Tú jednoznačným spôsobom ovládol Kližan, čím si zabezpečil postup do finále kvalifikácie.