Home Správy Kližan po dráme so stopkou v 1. kole kvalifikácie v Indian Wells

Kližan po dráme so stopkou v 1. kole kvalifikácie v Indian Wells

by Dominika Mikušiaková

INDIAN WELLS – Osemnásty nasadený Martin Kližan neuspel v úvodnom kole kvalifikácie turnaja ATP Masters 1000 v Indian Wells (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku), keď podľahol nenasadenému Američanovi Evanovi Kingovi po 2 hodinách a 25 minútach  4:6, 7:6(5), 3:6.

Americký tenista v úvodnom dejstve výborne podával, pomohol si ôsmimi esami a súpera nepustil k žiadnej možnosti na brejk. Kližan prišiel za stavu 4:4 o servis a King následne set bez problémov dopodával.

Ani druhý set sa pre slovenského tenistu nevyvíjal dobre, hneď na úvod prišiel o podanie a Američan si do stavu 4:3 držal výhodu brejku. V siedmom geme Kližan premenil svoj vôbec prvý brejkbal zápasu a druhý set musela rozhodovať skrátená hra. Do nej vstúpil Kližan výborne, po dvoch minibrejkoch viedol už 5:1.  Súperovi sa ešte podarilo znížiť na 4:5, ale tretím minibrejkom si slovenský tenista vynútil rozhodujúci set.

V ňom Američan premenil brejkbal v 4. hre a dostal sa do vedenia 3:1. Kližan mal za stavu 3:5 na príjme tri brejkbalové príležitosti a mohol zápas ešte zdramatizovať, no ani jednu sa mu nepodarilo využiť. Súper následne využil tretí mečbal a postúpil do finále kvalifikácie.