Home Roland Garros Kližan po 2 a pol hodinovom boji do finále kvalifikácie na Roland Garros

Kližan po 2 a pol hodinovom boji do finále kvalifikácie na Roland Garros

PARÍŽ – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil v 2. kole kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) nad Srbom Miomirom Kecmanovičom 6:7 (1), 7:6 (5), 6:3.

Kližan sa v prvom sete dostal do vedenia 3:1. Kecmanovič však neskôr vyrovnal na 3:3. Ďalšie šance na brejk dlho neprichádzali. Až za stavu 6:5 na servise Slováka mal Srb dva setbaly. Rodák z Bratislavy situáciu ustál a rozhodnutie prišlo v tajbrejku, no v ňom uhral iba jeden bod.

Prvých šesť gemov druhého dejstva bolo plných brejkov. Kecmanovič vďaka jednému podržanému servisu viedol 4:2. Potom však Kližan obrátil na 5:4 a Srb musel na podaní odvracať setbal. Opäť musela rozhodnúť skrátená hra a v nej si Kližan vynútil 3. set.

V ňom sa Slovák dostal do brejku 3:2 a vedenie držal. Pri podaní Kecmanoviča za stavu 5:3 si vybudoval náskok 40:0 a druhý mečbal premenil.