Home Správy Kližan napriek dobrému začiatku neuspel v šanghajskej kvalifikácii

Kližan napriek dobrému začiatku neuspel v šanghajskej kvalifikácii

ŠANGHAJ – Martin Kližan (51. v hodnotení ATP) prehral vo finále kvalifikácie turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji (7 086 700 USD, tvrdý povrch vonku) s Američanom Taylorom Fritzom (60.) po setoch 6:3, 3:6, 6:4.

Slovenský tenista si v úvode vytvoril brejkové vedenie 3:1. V ďalšom priebehu boli obaja hráči na servise stabilní. Kližan tak v deviatej hre poľahky doservoval prvý set do víťazného konca, keď premenil hneď prvú šancu.

V druhom dejstve získal Fritz brejkový náskok 4:2. Kližan sa však vzápätí vďaka ribrejku vrátil. Návrat nepotvrdil na servise, o ktorý opäť prišiel. Američan tak šiel servovať na vyrovnanie na 1:1 na sety. Premenil druhý setbal a vynútil si rozhodujúce dejstvo.

Jediný brejkbal celého setu mal Fritz v tretej hre, premenil ho a náskok udržiaval. V desiatej hre pri servise na postup uzavrel zápas čistou hrou.