Home Správy Kližan cez bývalého člena top 10 postupuje do finále kvalifikácie v Madride

Kližan cez bývalého člena top 10 postupuje do finále kvalifikácie v Madride

MADRID – Martin Kližan zvíťazil v prvom kole kvalifikácie turnaja ATP Masters 1000 Madrid (7 279 270 EUR, antuka vonku) nad Ernestsom Gulbisom z Lotyšska po setoch 6:4, 7:6(7).

Kližan v prvom sete odolal brejkovej šanci súpera za stavu 1:2. Neskôr slovenský tenista udrel na príjme a vytvoril si náskok 4:3. Ten potvrdzoval suverénnymi hrami na podaní a dokráčal k zisku prvého dejstva.

V druhom sete sa do vedenia 2:1 s brejkom dostal Kližan, Gulbis však neskôr vyrovnal na 4:4. Potom boli obaja tenisti na servise stabilní a rozuzlenie tak priniesol až tajbrejk. V ňom mal dlho navrch Lotyš a viedol 6:4. Slovák však oba setbaly odvrátil a neskôr zneškodnil aj tretiu možnosť na zisk setu pre jeho súpera. Sám sa potom za stavu 8:7 dostal k mečbalovej príležitosti, tej sa chopil a zaknihoval tak postup do finále kvalifikácie.

• Kližan vyhral po prvom podaní 82 % výmen
  • Gulbis mal v tejto štatistike o 2 % viac
  • slovenský tenista uspel v druhom vzájomnom dueli proti tomuto súperovi v priebehu týždňa – zdolal ho aj v Mníchove

Víťaz sa v priamom súboji o postup do hlavnej súťaže stretne s Adrianom Mannarinom.