Home Najdôležitejšie Kližan cez mečbaly do semifinále ATP turnaja v Kitzbüheli

Kližan cez mečbaly do semifinále ATP turnaja v Kitzbüheli

by Tomas Hmira

KITZBÜHEL – Martin Kližan nadviazal na senzačné víťazstvo nad Dominicom Thiemom. Vo štvrťfinále ATP turnaja v Kitzbüheli (501 345 EUR, antuka vonku) si poradil s turnajovou osmičkou Dušanom Lajovičom 4:6, 7:6(6), 6:2.

Slovenský tenista sa v prvej časti nedokázal presadiť na riterne a keď v siedmej hre prišiel o svoj servis, stratil aj celý set.

V druhom dejstve si za stavu 4:3 vypracoval dvojicu brejkbalov za sebou. Oba súper odvrátil a v skrátenej hre vyhrával 6:4. Kližan mečbaly vymazal a víťazným bekhendom po čiare posunul zápas do rozhodujúceho setu.

V ňom Slovák zachytil začiatok a rýchlym brejkom si vypracoval náskok 3:1. Za stavu 3:2 a 30:0 pri jeho podaní sa zápas prerušil kvôli dažďu. Po 90 minútovej pauze náš tenista stratil už len jeden fiftín.

• Kližan sa v pondelok vráti do top 100 (najhoršie bude na 98. mieste)