Home Zo zákulisia Kližan a Cibulková v druhej desiatke ankety Športovec roka

Kližan a Cibulková v druhej desiatke ankety Športovec roka

BRATISLAVA – Do elitnej desiatky ankety Športovec roka, ktorej výsledky budú slávnostne vyhlásené 21. decembra, sa nezmestil žiadny tenista. Martin Kližan a Dominika Cibulková obsadili pozície v druhej desiatke.

Víťaz turnaja ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli Martin Kližan skončil v hlasovaní športových redaktorov na 14. mieste. Dominika Cibulková, ktorá zaujala tento rok okrem iného postupom do štvrťfinále Wimbledonu, sa umiestnila na 16. priečke.

Poradie na 11. – 20. mieste: 11. Ján Volko (atletika), 12. Danka Barteková (streľba), 13. Milan Škriniar (futbal), 14. Martin Kližan (tenis), 15. Zdeno Chára (ľadový hokej), 16. Dominika Cibulková (tenis), 17. Jozef Metelka (paracyklistika), 18. Veronika Vadovičová (parastreľba), 19. Richard Tury (skejtbording), 20. Tomáš Tatar (ľadový hokej)

Poradie v rámci top 10 bude oznámené až na predvianočnom galavečere. Víťazom bude niekto z nasledujúceho zoznamu: Henrieta Farkašová (zjazdové paralyžovanie), Paulína Fialková (biatlon), Marek Hamšík (futbal), Anastasia Kuzminová (biatlon), Zuzana Rehák-Štefečeková (streľba), Peter Sagan (cestná cyklistika), Alexander Slafkovský (vodný slalom), Matej Tóth (atletika), Erik Varga (streľba), Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie).