Home Najdôležitejšie Klein zostal v Miami pred bránami hlavnej súťaže: V dramatickom zápase rozhodoval až tajbrejk tretieho setu

Lukáš Klein

MIAMI – Slovenský tenista Lukáš Klein nepostúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP Masters 1000 v Miami. Vo finálovom druhom kole kvalifikácie prehral s desiatym nasadeným domácim Američanom Christopherom Eubanksom po trojsetovom boji 7:6(2), 3:6, 6:7(4).

Od úvodu zápasu obaja tenisti dominovali na svojich servisoch. K prvému brejkbalu sa dostal Klein v štvrtej hre, ale naskytnutú príležitosť nevyužil. Za stavu 5:5 mal rovnako jeden brejkbal k dispozícii aj Eubanks, ale v maratónsky dlhom geme Klein uspel a o osude úvodného dejstva tak rozhodovala až skrátená hra. V nej jednoznačne dominoval náš hráč a ujal sa vedenia v zápase.

V druhom geme druhého setu sa Eubanksovi podarilo premiérovo v zápase prelomiť servis Kleina a vo zvyšku sady si náskok brejku pohodlne kontroloval a vyrovnal na 1:1. V rozhodujúcej sade sa podobne ako v prvom sete hralo bez brejkov. Slovenský tenista mal v ôsmom geme na príjme tri brejkbalové príležitosti, ktoré však nevyužil. V dramatickej koncovke stačilo Eubanksovi v tajbrejku získať jeden minibrejk a po ňom si už záver postrážil a postúpil do hlavnej súťaže.