Home Najdôležitejšie Klein vedenie neudržal: Na bratislavskom Peugeot Slovak Open o finále nezabojuje

Lukáš Klein, Bratislava, Peugeot Slovak Open 2023

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein nepostúpil do semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

V piatkovom štvrťfinálovom zápase podľahol Kanaďanovi Gabrielovi Diallovi v troch setoch 6:3, 6:7 (5), 2:6. Diallo sa v boji o finále stretne s Američanom Martinom Dammom, ktorý zvíťazil nad krajanom Maximom Cressym 6:4, 7:6 (6). Kvalifikant tak vyradil nasadenú sedmičku.

V zápase Kleina s Diallom prebehlo prvých päť gemov hladko a žiadny z hráčov nepustil na svojom podaní súpera k ničomu. V ďalšom prišiel pre domáceho tenistu prvý brejkbal – ten ešte nevyužil, no za stavu 4:3 už nezaváhal. Následne brejk aj potvrdil a zároveň využil prvý setbal. V ďalšom sete si obaja hráči postrážili servis a Klein odolal na troch svojich podaniach ôsmim brejkbalom. Záverečné dejstvo už bolo réžii Dialla, súper ho síce raz brejkol, no následne sám stratil podanie. Kanaďan využil v ôsmom geme prvý mečbal. Slovensko tak už nemá na turnaji zastúpenie.

“V prvom sete sme boli obaja veľmi silní na servise. Mne sa podaril brejk v ôsmom geme, ktorý som potom potvrdil na podaní. V druhom sete sa viac hralo aj na returnoch, výmeny sa predlžovali a celý set bol poriadne dlhý. Obaja sme mali viacero šancí, mňa mrzia tie moje, ktoré som nedokázal využiť. Nedotiahol som do víťazného konca tajbrejk a nakoniec som prehral aj celý zápas,” povedal Klein pre webstránku Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Do semifinále postúpil aj Talian Luca Nardi, Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny zdolal v dvoch setoch 6:3 a 6:0. V ďalšej fáze nastúpi proti Belgičanovi Jorisovi De Looremu, ktorý vyhral nad Iľjom Marčenkom z Ukrajiny v troch setoch 6:3, 3:6, 7:6 (2). Nardi vyradil už v úvodnom kole druhého nasadeného Švajčiara Dominica Strickera. V piatok brejkol svojho súpera pri prvej príležitosti a v druhom sete mu dovolil uhrať len päť fiftínov v priebehu piatich gemov. Džumhur v závere zabral, vybojoval zhodu a súperovi dovolil premeniť až tretí mečbal. Nepopulárnemu “kanáru” sa však nevyhol.

De Loore získal prvýkrát podanie súpera vo štvrtom geme úvodného setu. Marčenko mu to oplatil v ďalšom dejstve, keď využil za stavu 4:3 druhý brejkbal. V rovnakom pomere viedol v záverečnom dejstve, podanie však nepotvrdil. Dva mečbaly odvrátil za stavu 5:6, napokon však podľahol v tajbrejku Belgičanovi, ktorý vyradil hneď v prvom kole najvyššie nasadeného Slováka Alexa Molčana.

dvojhra – štvrťfinále: Martin Damm (USA) – Maxime Cressy (USA-7) 6:4, 7:6 (6), Gabriel Diallo (Kan.) – Lukáš KLEIN (SR) 3:6, 7:6 (5), 6:2, Joris De Loore (Belg.) – Iľja Marčenko (Ukr.) 6:3, 3:6, 7:6 (2), Luca Nardi (Tal.) – Damir Džumhur (BaH) 6:3, 6:0