Home Najdôležitejšie Klein v premiérovom zápase na tráve zaskočil kvalifikačnú jednotku: Na Malorke zabojuje o hlavnú súťaž

Lukáš Klein, Ostra Group Open 2021

MALORKA – Slovenský tenista Lukáš Klein v premiérovom trávnatom zápase medzi seniormi zdolal v semifinále kvalifikácie kvalifikačnú jednotku Pabla Cuevasa po setoch 6:3, 6:4

Klein od úvodu zápasu výborne využíval na rýchlej tráve svoj servis a v prvých dvoch servisgemoch stratil len jeden fiftín. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v štvrtej hre, kedy Cuevas prvýkrát v zápase stratil servis. V nasledujúcej hre mohol ribrejkom znížiť, ale dva brejkbaly nevyužil. Slovenský tenista si náskok brejku strážil počas celého dejstva a po 34 minútach viedol 1:0.

Druhý set priniesol podstatne vyrovnanejšiu partiu, skúsený uruguajský tenista mohol v druhom geme ísť do vedenia o brejk, ale opäť nevyužil svoju príležitosť. V nasledujúcej hre následne pykal, Klein prelomil jeho servis a viedol 3:1. Cuevas v ďalších momentoch ukázal svoju nespornú kvalitu, vyrovnal na 3:3, ale záver zápasu patril prekvapivo nášmu tenistovi, ktorý postúpil do finále kvalifikácie.

V boji o hlavnú súťaž narazí 254. hráč sveta na víťaza zápasu medzi domácim Ortega-Olmedom a skúseným Uzbekom Istominom.