Home Správy Klein napriek vynikajúcemu úvodu vo štvrťfinále challengeru v Prahe s ťažkou prehrou

PRAHA – Na voľnú kartu štartujúci Lukáš Klein prehral vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 80 v Prahe (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Portugalčanom Fredericom Ferreirom Silvom 6:3, 1:6, 0:6.

V úvode sa Lukáš na servise pomalšie rozbiehal. Prvý gem získal až cez zhodu, čo ho povzbudilo a vzápätí zaknihoval čistou hrou brejk. V ďalšom priebehu na podaní dominoval. Až v úplnom závere prvého setu, za stavu 5:3, čelil skóre 15:40, priebeh však otočil a premenil prvý setbal.

Druhé dejstvo začal náš tenista vynikajúco – prelomil prvé súperovo podanie. Portugalčan bol v ďalších minútach nesmierne efektívny pri premieňaní brejkbalov. Na rozdiel od nášho reprezentanta, ktorý v siedmom geme nedokázal dotiahnuť do úspešného konca stav 40:0. Hra, ktorú získal na začiatku setu, bola napokon jediná.

Mladý Slovák sa nedokázal zo vzniknutej situácie spamätať a záverečný set mal rýchly priebeh – na riterne získal jediný fiftín a na svojom servise sa neprepracoval ani ku gembalu. Ferreira Silva využil v šiestom geme prvý mečbal.

• Klein stratil 12 gemov za sebou
  • na esá dominoval 3:0

Do rebríčka ATP pribudne 21-ročné rodákovi zo Spišskej Novej Vsi 15 bodov. V pondelok sa posunie zo 469. miesta do okolia 410. pozície a vytvorí si kariérne maximum. Doteraz bol najvyššie na 440. priečke.