Home Najdôležitejšie Klein v derby ukončil víťaznú sériu českého súpera: V Prahe zabojuje už o finále!

Lukáš Klein

PRAHA – Slovenský tenista Lukáš Klein si na antukovom challengerovom podujatí v Prahe zahrá už o finále.

Slovenský tenista v dnešnom štvrťfinále zdolal domáceho zástupcu. Aktuáln 206. hráč sveta Zdeněk Kolář podľahol Slovákovi za hodinu aj 47 minút po setoch 3:6, 5:7.

V prvom sete sme boli svedkami troch rýchlych brejkov v druhej, tretej a štvrtej hre zápasu a potom si už obidvaja tenisti servis držali až do konca úvodného dejstva. V tom druhom sa Klein dočkal brejku v dôležitej siedmej hre, ale domáci tenista odpovedal ribrejkom. O osude setu a teda aj zápasu rozhodla jedenásta hra, v ktorej Klein opäť brejkol Kolářa a vzápätí dopodával na víťazstvo v zápase a ukončil sedemzápasovú víťaznú šnúru Kolářa, ktorý minulý víkend ovládol challenger v Ostrave.

V boji o finále na slovenského tenistu v Prahe čaká aktuálne 130. hráč sveta Rakúšan Sebastian Ofner.