Home Najdôležitejšie Klein s Molčanom pokračujú vo výborných výkonoch: Po výhre nad talianskym párom sú už v semifinále

Lukáš Klein

ZADAR – Slovenskí tenisti Lukáš Klein a Alex Molčan postúpili v debli už do semifinále. Vo štvrťfinálovom zápase zdolali taliansku dvojicu Pellegrino/Moroni dvakrát 6:3.

Od úvodu stretnutia oba páry dominovali na svojich servisoch a v prvých piatich gemoch sme neboli svedkami žiadneho brejku. Kľúčový moment prvého setu sa odohral v šiestej hre, keď slovenský pár využil hneď prvý brejkbal v zápase a náskok jedného brejku si Klein s Molčanom pohodovo strážili až do konca úvodnej sady. Slovenská dvojica viedla po 29 minútach 1:0.

Aj druhý set mal veľmi podobný scenár, keď do stavu 3:3 si ani jeden z párov nestratil servis. Od tohto momentu dominovali na kurte už len Klein s Molčanom a sériou troch gemov v rade strhli víťazstvo na svoju stranu.

V semifinálovom zápase vyzvú kazašský pár Golubev/Nedovyesov, ktorí v dramatickom supertajbrejku vyradili Brkiča so Serdarušičom.