Home Najdôležitejšie Klein pokračuje vo výborných výkonoch: Bývalému 60. hráčovi sveta nadelil kanára a je vo štvrťfinále

Lukáš Klein

VILNIUS – Slovenský tenista Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v litovskom meste Vilnius. Piaty nasadený hráč zvíťazil v druhom kole nad Talianom Stefanom Travagliom a zdolal ho 6:0, 7:5 za 68 minút.

Klein od úvodu osemfinálového stretnutia na kurte jasne dominoval, čoho výsledkom bol rýchly brejk v druhom geme. Slovenský tenista pokračoval vo výbornom výkone aj v ďalšom priebehu druhého setu a Travagliovi, bývalému 60. hráčovi sveta, nadelil za 22 minút kanára.

30-ročný Talian v druhom sete zlepšil podanie, dokonca sa mu podarilo Kleina prvýkrát v zápase brejknúť a razom viedol 3:2 práve on. Víťaz nedávneho turnaja v Alicante však vzápätí reagoval ribrejkom a v závere druhého dejstva strhol víťazstvo na svoju stranu.

Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza narazí v ďalšom kole na víťaza francúzsko-litovského súboja medzi Danom Addedom a Ričardasom Berankisom.