Home Správy Klein v Pardubiciach po veľkom boji padol, o titul hral skoro tri hodiny

Klein v Pardubiciach po veľkom boji padol, o titul hral skoro tri hodiny

PARDUBICE – Lukáš Klein prehral vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Pardubiciach (25 000 USD, antuka vonku) s turnajovou dvojkou Francúzom Manuelom Guinardom po setoch 4:6, 7:5, 6:7(6)

Klein šiel v úvode zápasu do vedenia 2:0, jeho súper sa však rýchlo vrátil. Neskôr si Guinard vzal servis slovenského súpera na 4:3 a potom už úspešnými servismi dotiahol prvý set do víťazného konca.

V druhom sete už viedol Guinard 3:1. Klein však dosiahol brejk na 5:5 a lepšie zachytil koncovku setu, vybojoval ho pomerom 7:5 a vynútil si tretie dejstvo.

V ňom šiel ako prvý do brejku na 3:2 Guinard, Klein sa však vzápätí vrátil. Francúz reagoval ribrejkom na 4:3 a tento náskok dlho držal. Slovenský tenista sa ešte nevzdal, vyrovnal neskôr na 5:5. Obaja hráči potom získali gemy po servise a o víťazovi tak rozhodoval tajbrejk. V ňom v tesnej koncovke pomerom 8:6 vyhral Francúz.