Home Najdôležitejšie Klein nedotiahol črtajúci sa obrat proti grandslamovému osemfinalistovi: V rozhodujúcom sete nevyužil náskok brejku

Lukáš Klein

SPLIT – Slovenský tenista Lukáš Klein vypadol v prvom kole na turnaji v chorvátskom Splite. V bitke o osemfinále podľahol v troch setoch osemfinalistovi z minuloročného Roland Garros Hugovi Gastonovi po setoch 3:6, 6:3, 3:6.

Klein mal podobne ako v zápase s Moraingom problémy s premieňaním brejkbalov. V úvodných troch hrách mal až päť brejkbalových príležitostí, ktoré však nevyužil a zákonite pykal. Za stavu 4:3 v prospech 20-ročného Francúza prišiel o servis a po 42 minútach Gaston viedol 1:0.

V druhom sete Klein zlepšil servis, zvýšil efektívnosť a 160. hráča sveta takmer k ničomu nepustil. Počas celej sady prišiel na vlastnom podaní len o dve loptičky a po jedinom brejku vyrovnal na 1:1.

Slovenský tenista pokračoval v nastolenom trende aj v rozhodujúcom sete, viedol po brejku 2:1, ale potom prišli chvíle talentovaného Gastona. Francúz získal od stavu 1:2 štyri hry v rade a prakticky rozhodol o víťazovi zápasu. Záver duelu sa už len dohrával a Klein prehral podobne ako prvý set 3:6.