Home Najdôležitejšie Klein na Wimbledone zažil smolnú premiéru: V päťsetovej bitke padol s domácim držiteľom voľnej karty

Lukáš Klein

WIMBLEDON – Slovenskému tenistovi Lukášovi Kleinovi nevyšla premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji. V 1. kole wimbledonskej dvojhry prehral v pozícii kvalifikanta s domácim Britom Liamom Broadym po päťsetovom boji 6:4, 3:6, 5:7, 7:6 (2), 3:6.

Jediným slovenským želiezkom v mužskom singli tak zostal Alex Molčan, ktorého v 2. kole čaká Američan Marcos Giron.

Molčan vo wimbledonskej premiére ukázal kvalitu aj bojovnosť: Proti rebríčkovému susedovi predviedol pekný obrat

Klein hneď v úvodnom geme prelomil podanie súpera a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu. V ďalších minútach mal však navrch Broady. V druhom dejstve si po dvoch brejkoch vybudoval rozhodujúci náskok 5:1. Tretí set získal vo svoj prospech vďaka brejku na 6:5. Vo štvrtom dejstve prišiel na rad tajbrejk, v ktorom dominoval Klein, no rozhodujúci set sa stal korisťou Broadyho. Vďaka brejku v šiestom geme odskočil Kleinovi na 5:2 a pri vlastnom podaní premenil hneď prvý mečbal.

muži – dvojhra – 1. kolo: Liam Broady (V. Brit.) – Lukáš KLEIN (SR) 4:6, 6:3, 7:5, 6:7 (2), 6:3