Home Správy Kerberová je po dlhých rokoch opäť v semifinále v Indian Wells

Kerberová je po dlhých rokoch opäť v semifinále v Indian Wells

INDIAN WELLS – Angelique Kerberová zvíťazila vo štvrťfinále turnaja WTA Premier Mandatory v Indian Wells (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) nad Venus Williamsovou po setoch 7:6(3), 6:3.

V prvom sete sa do vedenia 4:2 dostala Venus. Kerberová však odpovedala ribrejkom. O chvíľu na to mala nemecká hráčka náskok 5:4 a šla servovať na výhru v sete. Američanka však po veľkom boji vyrovnala, a tak sa pokračovalo ďalej. Brejk už neprišiel a o víťazke rozhodoval tajbrejk. V ňom si hneď v úvode vytvorila vedenie 3:0 Kerberová a Venus sa už nijak výraznejšie nepodarilo zasiahnuť do vývoja skrátenej hry.

V druhom sete mala najskôr šance na brejk Nemka za stavu 2:1. Nevyužila ich. Hneď v ďalšej hre na príjme sa jej naskytli možnosti opäť a tentokrát sa ujala vedenia 4:2. Žiadnu šancu na návrat už Venus nedala a o chvíľu uzavrela zápas čistou hrou.

• Venus musela v druhom sete bojovať s ôsmimi brejkbalmi, Kerberová ani s jedným
  • po druhom servise získala Američanka 38 % výmen
  • Nemka upravila vo vzájomnej bilancii na 6:3
  • v Indian Wells si zahrá prvé semifinále od roku 2013
  • na úrovni Premier Mandatory to bude jej premiéra medzi štvoricou najlepších od roku 2016, keď sa do tejto fázy prebojovala v Miami

V boji o postup do finále sa víťazka stretne s Belindou Benčičovou. (O jej štvrťfinálovom úspechu si môžete viac prečítať tu.)