Home Správy Kerberová po dvoch rokoch do semifinále Wimbledonu

Kerberová po dvoch rokoch do semifinále Wimbledonu

by David Pavlik

LONDÝN – Nemecká tenistka Angelique Kerberová sa suverénnym spôsobom prebojovala do semifinále grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku).

Najvyššie nasadená tenistka z osmičky štvrťfinalistiek (10. v poradí WTA) si poradila s Ruskou Dariou Kasatkinovou (14. v poradí WTA) 6:3, 7:5. Vo vzájomnej bilancii s variabilne hrajúcou Ruskou sa ujala vedenia 4:3. Nadviazala na nedávny úspech z konfrontácie v Eastbourne. Medzi najlepším kvartetom narazí turnajová jedenástka na Lotyšku Jelenu Ostapenkovú.

Ruská tenistka nezachytila úvod stretnutia a rýchlo nabrala manko 0:3. V ďalších minútach spresnila svoju hru, dôležitým momentom boli dva odvrátené brejkbaly za stavu 1:4. Kasatkinová dokonca ribrejkom znížila na rozdiel jediného gemu, v dôležitých chvíľach ju ale zradilo podanie. Dvojchybami Kerberovú opäť dostala do náskoku a Nemka záver skúsene zvládla.

Nemka pokračovala v koncentrovanom výkone aj na začiatku druhého dejstva. Po brejku a jeho následnom potvrdení oskočila na 3:1. Kasatkinová srdnato bojovala. Vyrovnala na 3:3 a odpovede našla aj na straty podania v siedmom a deviatom geme. V koncovke ale preukázala väčšie skúsenosti Kerberová, ktorá tak slávi postup medzi najlepšie kvarteto.

Kerberová sa do wimbledonského semifinále prebojovala po tretí raz v kariére. V sezóne 2012 sa v boji o titul neobjavila, naopak, v roku 2016 si neúspešne zahrala o titul proti Američanke Serene Williamsovej.

Zaujalo nás:

  • Kasatkinová spáchala 7 dvojchýb
  • neuspela ani vo svojom druhom kariérnom štvrťfinále na Grand Slame
  • Kerberová je v priebežnom WTA poradí na 9. priečke, v prípade zisku titulu sa stane svetovou štvorkou

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 1 =