Home Správy Kerberová ukončila neuveriteľnú sériu súperky a je vo finále v Indian Wells

Kerberová ukončila neuveriteľnú sériu súperky a je vo finále v Indian Wells

INDIAN WELLS – Angelique Kerberová zvíťazila v semifinále turnaja WTA Premier Mandatory v Indian Wells (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) nad Belindou Benčičovou po setoch 6:4, 6:2.

V úvode zápasu si Benčičová vypracovala náskok 2:0. Kerberová však vzápätí vyrovnala. Na to reagovala Švajčiarka ribrejkom. Nemke sa o chvíľu na to podarilo vyrovnať na 4:4. Podmanila si aj ďalšiu hru na príjme, ktorou zároveň uzavrela prvé dejstvo.

Druhý set bol o množstve brejkov. Na 1:0 dosiahla jeden Benčičová, no vzápätí oň aj prišla. Kerberová sa potom dostala do malej výhody, keďže vyhrala aj gem na servise a ujala sa vedenia 2:1. Náskok potvrdila brejkom na 3:1. O ten však hneď prišla, keď Benčičová reagovala ribrejkom na 2:3. Aj tentokrát sa však do výhody dostala Kerberová, keď sa ujala vedenia 4:2 a po druhý raz v sete si udržala podanie, vďaka čomu mala náskok 5:2. Na príjme následne čistou hrou uzavrela stretnutie.

• Benčičová vyhrala na podaní dve hry v celom zápase – obe v prvom sete
  • obe tenistky sa dopustili piatich dvojchýb a strelili jedno eso
  • Kerberová postúpila do svojho prvého finále na úrovni Premier Mandatory

Vo finále si zmeria sily s prekvapením turnaja Kanaďankou Biancou Andreescuovou, ktorá zaskočila Elinu Svitolinovú. (Viac si prečítajte tu.)

Benčičová naopak nenadviazala na senzačné výkony proti Plíškovej či svetovej jednotke Osakovej.