Home Správy Keninová vyhrala prvý turnaj po senzačnom triumfe na Australian Open, vytvorí si nové maximum

Sofia Keninová

LYON – Sofia Keninová zvíťazila vo finále turnaja WTA International v Lyone (275 000 USD, tvrdý povrch v hale). Vo finále si poradila s Nemkou Annou-Lenou Friedsamovou 6:2, 4:6, 6:4.

Keninová dosiahla brejk hneď v úvodnom geme celého zápasu. Neskôr získala servis súperky opäť a už viedla 5:2. Na podaní potom dvojitý brejk potvrdila čistou hrou a šla do vedenia 1:0 na sety.

Na začiatku druhého dejstva si tenistky vymenili podania. Potom mala Friedsamová možnosti ísť do brejku na 3:1 aj na 4:2. Ani jednu možnosť nevyužila. Hralo sa tak bez brejku. Za stavu 5:4 sa však na riterne dostala k setbalu. Ten využila a vynútila si tak tretí set.

V treťom sete šla hneď na začiatku do brejku na 1:0 Keninová. Potom navýšila na 4:1. Následne však dosiahla Nemka ribrejk na 2:4. Ďalší brejk už pridať nedokázala.

Za stavu 5:4 tak šla Keninová podávať na výhru. Najskôr premárnila dva mečbaly a jej súperka sa dostala na zhodu. Prišla aj k tretej možnosti uzavrieť zápas a tú už využila a tešila sa tak zo zisku prvého titulu od Australian Open.