Home Najdôležitejšie Kei Nishikori: Hráča ako Alcaraz sme ešte nevideli, je rýchlejší ako Nadal

Kei Nishikori: Hráča ako Alcaraz sme ešte nevideli, je rýchlejší ako Nadal

by Jaroslav Šípkar
Kei Nishikori

Kei Nishikori by si rád zahral proti Carlosovi Alcarazovi. Takého hráča sme ešte nevideli, je rýchlejší ako Rafael Nadal, hovorí.


Japonec Kei Nishikori počas vládnutia Veľkej trojky (Nadal, Federer a Djokovič) + najlepších rokov Andyho Murrayho patril do svetovej špičky. Najvyššie sa dostal na pozíciu svetovej štvorky. Kariéru 33-ročného tenistu ale výrazne brzdili zranenia.

V polovici júna sa po dvojročnej prestávke vrátil na súťažný okruh. Z dvanástich zápasov odvtedy vyhral desať. Po troch challengeroch premiérovo hrá na turnaji ATP. Štartuje na tvrdom povrchu v Atlante a darí sa mu – bez straty setu porazil Thompsona a Shanga. O semifinále si zahrá proti turnajovej jednotke domácemu Fritzovi. Toho porazil vo všetkých troch vzájomných súbojoch.

Japonec netají, že by si rád v budúcnosti zahral proti Španielovi Carlosovi Alcarazovi. „Naozaj by som si rád jedného dňa zahral so skvelými hráčmi ako Carlos Alcaraz, Holger Rune a Jannik Sinner. Je to súčasťou mojej motivácie pokračovať v kariére. Myslím si, že hráča ako Alcaraz sme ešte nevideli. Podobá sa na Rafaela Nadala, ale Carlos je rýchlejší, dobre bráni, má neuveriteľný forehand a dobrú ľavačku,” chválil Kei Nishikori španielskeho mladíka, cituje ho tlačová služba ATP.



Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 − 8 =