Kasatkinová triumfovala v Moskve, Jabeurová mala šance, ale dohrávala v kŕčoch

MOSKVA – Víťazkou turnaja WTA Premier v Moskve sa stala Domáca Daria Kasatkinová (14. v hodnotení WTA) po triumfe nad Tunisankou Ons Jabeurovou (101.) po setoch 2:6, 7:6(3), 6:4.

Kasatkinová šla v úvodnom geme do brejku, no vzápätí prišiel ribrejk. V šiestej hre Tunisanka opäť prelomila podanie Rusky a viedla 4:2, následne navýšila na servise. Na riterne sa dostala ku setbalu a ten premenila.

Aj v druhom dejstve pokračovala Jabeurová v dobrej hre a viedla už 4:1. Potom však začala viac chybovať a Ruska sa dostala do zápasu a vyrovnala na 4:4. Neskôr brejkom uchmatla dlhú jedenástu hru a šla do vedenia 6:5 a servovala na vyrovnanie na 1:1 na sety. Tunisanka sa však po ďalšom zdĺhavom geme vďaka ribrejku vrátila a vynútila si tajbrejk. V ňom Ruska štyrmi fiftínmi za sebou v závere rozhodla o výhre a nakoniec si vynútila tretí set.

V ňom mala Kasatkinová náskok 2:0, ale situáciu si skomplikovala, keď prišla o servis a Jabeurová sa znova vrátila do zápasu. Ruska sa neskôr dostala do brejku na 5:3. Už v ďalšej hre mohla teda podaním uzavrieť zápas, Jabeurová však aj napriek očividným kŕčom ešte zabojovala a znížila na 4:5. Zdravotné problémy sa však pri servise ešte viac prehĺbili  a o podanie prišla čistou hrou a Kasatkinová sa mohla tešiť z titulu. Po zápase museli Jabeurovú okamžite ošetrovať a dostať sa na lavičku jej pomáhala aj samotná Kasatkinová.


Zaujalo nás: 

  • Jabeurová nakopila až 56 nevynútených chýb oproti Kasatkinovej 26
  • nastrieľala však aj 45 víťazných úderov, Ruska zaostávala s dvanástimi
  • jediné eso predviedla Kasatkinová keď servovala na víťazstvo
  • Ruska mala 14 brejkbalov, Tunisanka 12
  • pre Rusku ide o druhý titul v kariére
  • Tunisanka sa dostane na nové kariérne maximum v podobe 63. miesta

 

About Jana Sedláková

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 5 =