Home Správy Juhászová vo štvrťfinále ITF turnaja v Baji topfavoritku nezaskočila

Juhászová vo štvrťfinále ITF turnaja v Baji topfavoritku nezaskočila

OLOMOUC – Vivien Juhászová prehrala vo štvrťfinále turnaja ITF World Tennis Tour v maďarskej Baji (25 000 USD, antuka vonku) s najvyššie nasadenou domácou Dalmou Gálfiovou 4:6, 0:6.

Úvodu zápasu patril maďarskej favoritke. Rýchlo sa odpútala do vedenia 2:0 a po ďalšom brejku zvýšila dokonca na 4:1. Vzápätí stratila servis napriek náskoku 40:15 a povzbudenej Slovenke sa o pár minút podarilo vyrovnať na 4:4. Vo zvyšných dvoch gemoch prvej časti však získala len dva fiftíny – 4:6.

Na začiatku druhého setu prišla o podanie napriek nádejnému skóre 40:15 pre zmenu Vivien. To ju definitívne zlomilo a v ďalšom priebehu už favoritke nedokázala sekundovať. Pomer získaných fiftínov bol do konca stretnutia z pohľadu Maďarky 20:4.

• Juhászová sa dopustila 6 dvojchýb
  • Gálfiová premenila 6 zo 7 brejkbalov

Do rebríčka WTA pribudne rodáčke z Komárna 9 bodov. Zo 644. sa posunie približne na 580. miesto.