Home Správy Juhászová sa v 2. kole ITF turnaja v Barcelone o senzáciu nepostarala

Juhászová sa v 2. kole ITF turnaja v Barcelone o senzáciu nepostarala

BARCELONA – Vivien Juhászová, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže ako „lucky loserka“, prehrala v 2. kole turnaja ITF World Tennis Tour v španielskej Barcelone (60 000 USD, antuka vonku) s druhou nasadenou Chan Sin-jün z Číny 3:6, 3:6.

V úvodnom dejstve spočiatku jasne dominovala čínska favoritka. Rýchlo odskočila do vedenia 2:0, a hoci Vivien poľahky znížila, zakrátko to bolo 5:1 pre nasadenú dvojku. Tá síce následne stratila dva gemy za sebou, ale v deviatej hre využila na príjme v poradí druhý setbal.

Druhý set otvorila komárňanská rodáčka nádejne. Po brejku na 2:1 však nevyužila dva gembaly a o pár minút prehrávala 2:5. Za tohto stavu zvládla podanie na udržanie sa v zápase, ale šancu na ribrejk v deviatom geme nevyužila. Číňanka, 162. hráčka sveta, nakoniec premenila druhý mečbal.

• Juhászová zvládla po svojom 2. servise iba 22 výmen
  • súperku pustila k 12 brejkbalom

Do rebríčka WTA pribudne našej tenistke 11 bodov. Zo súčasnej 801. pozície sa posunie do okolia 650. miesta.