Home Najdôležitejšie Juhászová po veľkom víťazstve do hlavnej súťaže ITF turnaja v Trnave

Juhászová po veľkom víťazstve do hlavnej súťaže ITF turnaja v Trnave

TRNAVA – Vivien Juhászová si poradila vo finále kvalifikácie trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open (100 000 USD, antuka vonku) s americkou štvorkou žrebu Claire Liuovou po výsledku 6:2, 7:5.

Úvodný set bol vyrovnaný len do stavu 2:2. V ďalšom priebehu naša tenistka lanskú juniorskú svetovú jednotku, momentálne 200. ženu sveta, k ničomu nepustila, keď jasne dominovala v gemoch pri svojom podaní i na príjme.

V druhom dejstve nevyužila komárňanská rodáčka brejkbal na 3:1. Vzápätí stratila čistou hrou servis, po zmene strán nepremenila ďalšie dve šance na brejk a prehrávala 2:4. V 10. geme si vzala späť požičané. V koncovke mala vo výmenách prevahu a skalp veľkej favoritky spečatila ešte pred skrátenou hrou.

• Juhászová zvládla po svojom 1. podaní 77 percent výmen
  • čelila len jednému brejkbalu

„Dnes sa mi hralo veľmi dobre. Prišlo aj veľa ľudí do hľadiska, čo som na kvalifikácii nečakala. Povzbudzovali ma a určite mi to pomohlo.  V prvom sete to išlo až prekvapujúco ľahko. Hrala som na ňu to, čo jej nesedelo – rýchle lopty. Ona bola presná, celkom dobre sa pohybovala. No myslím si, že keď som vedela hrať svoju hru, teda že som útočila, nemala veľmi čo hrať,“ citovala víťazku oficiálna stránka turnaja.

V hlavnej súťaži, v ktorej bude šiestou Slovenkou, narazí členka miestnej akadémie na Švajčiarku Viktoriju Golubičovú.