Home Správy Juhászová cez veľkú favoritku do semifinále v Seville

Juhászová cez veľkú favoritku do semifinále v Seville

SEVILLA – Vivien Juhászová zdolala vo štvrťfinále ITF turnaja v španielskej Seville (25 000 USD, antuka vonku) domácu nasadenú štvorku Paulu Badosovú Gibertovú 6:4, 7:5.

V prvom sete predviedla Vivien priam neuveriteľný výkon pri vlastnom podaní. Začala tromi čistými hrami a vo zvyšných dvoch gemoch stratila zhodne po dva fiftíny. Stačil jej tak jediný úspech na príjme. Pripísala si ho za stavu 3:3.

Druhé dejstvo sa začalo lepšie pre 19-ročnú Španielku, ktorá sa rýchlo ujala vedenia 3:0. Komárňanská rodáčka vyrovnala a o pár minút ju nezlomilo ani manko 3:5. V koncovke sa blysla fantastickým obratom a vyhla sa trojsetovej dráme.

• Juhászová vyhrala v 1. sete všetkých 17 výmen po 1. servise
  • v zápase si udržala skvelú 79-percentnú úspešnosť pri rovnakej hodnote zapojenia
  • po 2. podaní získala len 3 body z 13 hraných výmen
  • Badosová Gibertová je v rebríčku na 250. mieste, ako juniorka bola v top 10

O finále sa Vivien Juhászová pobije s víťazkou zápasu medzi prvou nasadenou Čiľankou Danielou Seguelovou a maďarskou osmičkou žrebu Pannou Udvardyovou.