Home Najdôležitejšie Kovalík v boji o semifinále nemal šancu, nečakaný koniec nasadenej trojky

Kovalík v boji o semifinále nemal šancu, nečakaný koniec nasadenej trojky

Jozef Kovalík

Kitzbühel – Slovenský tenista Jozef Kovalík vypadol na turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli vo štvrťfinále dvojhry. Vo štvrtok podľahol Španielovi Pedrovi Martinezovi 2:6, 2:6.

Slovenský kvalifikant v boji o semifinále síce na úvodný brejk súpera dokázal odpovedať ribrejkom a obratom na 2:1, ale to bolo z jeho strany v úvodnom dejstve všetko. Favorizovaný Španiel získal päť hier po sebe a za 40 minút úvodný set 6:2.

Druhé dejstvo mala podobný priebeh ako to prvé, Kovalík odvrátil na podaní brejkbal súpera a vyhrával 2:1, ale následne stratil päť hier po sebe a z hladkého postupu do semifinále sa radoval jeho španielsky súper.

Tretí nasadený Filip Krajinovič zo Srbska skončil pred bránami semifinále, keď prehral s Francúzom Arthurom Rinderknechom 4:6, 1:6.

dvojhra – štvrťfinále: Arthur Rinderknech (Fr.) – Filip Krajinovič (Srb.-3) 6:4, 6:1, Daniel Altmaier (Nem.) – Gianluca Mager (Tal.) 6:1, 6:7 (5), 6:3, Pedro Martinez (Šp.) – Jozef KOVALÍK (SR) 6:2, 6:2

Zdroj: TASR, ts