Dudi Sela
Foto: TASR

Škandál na Roland Garros? Jeden z kvalifikačných zápasov podozrivý z korupcie

PARÍŽ – Bol jeden z kvalifikačných zápasov Roland Garros dopredu dohodnutý? Vážne podozrenia!


Stretnutie 1. kola kvalifikácie mužov na grandslamovom Roland Garros medzi Bernabem Zapatom Mirallesom a Dudim Selom čelí vážnym podozreniam z nekalých machinácií. Podľa francúzskeho L’Équipe mohol byť „fixnutý“, resp. dohodnutý dopredu.

Španielsky tenista Zapata Miralles vyhral hladko 6:3 6:0. Bol obrovským favoritom zápasu, nakoľko 37-ročný Izraelčan Sela podával veľmi slabé výkony na antuke. Navyše už takmer vôbec nehráva. V tejto sezóne to bol len jeho druhý zápas. Odohral len 10. duel za posledné tri roky, pričom deväť z nich prehral. Chodí si na kurty „privyrábať“ nekalým spôsobom?

Úrady vo Francúzsku sa domnievajú, že v druhom sete nebolo niečo s „kostolným poriadkom“. V živých stávkach /live/ bolo prijatých neuveriteľné veľké množstvo stávok v abnormálnom finančnom objeme. Išlo o stávky uzatvárané z Cypru, Arménska a Ukrajiny. Podľa L’Équipe oficiálne vyšetrovanie zápasu ešte nezačalo.Vyjadrenie Dudiho Selu

„Každý, kto ma pozná ako hráča a najmä ako človeka počas celého môjho života a kariéry, vie, že veci, ktoré sú dnes zverejnené, sú nielen nepravdivé, ale navyše neexistuje žiadna šanca, že sa do takýchto vecí zapojím. Stávky na športové hry vo všetkých disciplínach existujú na mnohých miestach a ja, samozrejme, nemám nič spoločné s tým, čo sa v „tomto svete“ deje,“ uviedol Sela vo vyhlásení.

„Každý, kto sa pohybuje v tomto odvetví, by mal ľahko pochopiť, že ako hráč, ktorý dlho nesúťažil kvôli zraneniam, má minimálne šance na víťazstvo v zápase proti hráčovi, ktorý pravidelne hráva a jeho rebríčkové postavenie je niekoľkonásobne lepšie ako moje,“ pokračoval izraelský tenista.

„Je mi smutno, že médiá myslia v prvom rade na svoje hodnotenia a neboja sa poškodiť dobré meno hráča, človeka, ktorý sa vo svojom správaní už desaťročia neprevinil. Keď sa vrátim do Izraela, poradím sa so svojimi právnikmi, ako reagovať na túto zvláštnu publicitu,“ dodal.

Zdroj: timesofisrael.com, ts


About Jaroslav Šípkar

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 18 =