Home Najdôležitejšie Je za tým návrat Mouratogloua? Holger Rune už nebude na turnajoch so svojou matkou

Je za tým návrat Mouratogloua? Holger Rune už nebude na turnajoch so svojou matkou

by Jaroslav Šípkar
Holger Rune

Holger Rune už nebude na turnajoch sprevádzaný svojou matkou. Je za tým návrat trénera Patricka Mouratogloua?

Turbulentné zmeny v tíme Dána Holgera Runeho pokračujú. Rozišli sa jeho cesty s trénermi Severinom Luthim, Borisom Beckerom, Patrickom Mouratoglouom, ktorý sa nedávno znovu stal jeho trénerom. Stojí práve jeho návrat za tým, že 20-ročného Dána už nebude na turnajoch sprevádzať jeho matka Anike? Tá oficiálne končí v pozícii manažéra Runeho.

“Ako sa Holger stal tínedžerom, plán bol, že postupne ustúpim, keď bude môcť začať riešiť stále viac vecí sám. A myslím si, že Holger enormne dospel. Už neexistuje žiadny filter, kedy musí svojmu tímu sprostredkovať to, čo potrebuje alebo čo je pre neho dôležité,“ vysvetľovala Runeho matka, cituje ju portál Tennis World USA.

“Vždy existoval plán odchodu, ale bolo potrebné, aby sme boli na mieste, kde som videla, ako Holger sám vie povedať, čo potrebuje. A teraz má úplne jasno v tom, čo chce a čo nechce,“ pokračovala a uviedla, prečo neskončila už minulý rok. “Dôvod, prečo som neodišla už minulý rok, je, že všetko začalo byť trochu chaotickejšie, ako sa očakávalo.”

Holger Rune je svetovou sedmičkou, naposledy štartoval na turnaji v Acapulcu, kde stroskotal v semifinále na Nórovi Casperovi Ruudovi. A ako vníma novinku, že ho už nebude pravidelne na turnajoch sprevádzať matka Anike?

“Na niektorých turnajoch bude a na iných nie. Často si telefonujeme a rozprávame sa pred zápasmi a po nich. Je dôležitou súčasťou môjho tímu a milujem ju mať po svojom boku. Jej absenciu cítim na 100%. Samozrejme, bude to niečo iné. Ale opäť… je to samozrejme iné, ale myslím si, že na niektorých turnajoch je zdravé, aby sme boli spolu a na iných nie. Takže to je všetko. Bolo to vzájomné rozhodnutie,“ vysvetľoval mladý Dán.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 5 =