Home Najdôležitejšie Je to tam! Jednotka Schmiedlová vybojovala pre Slovensko prvý bod

Je to tam! Jednotka Schmiedlová vybojovala pre Slovensko prvý bod

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová, Slovensko, Pohár Billie Jean Kingovej

BRATISLAVA – Slovenské tenistky vedú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie-Jean Kingovej nad Slovinskom 1:0.

Anna Karolína Schmiedlová, Slovensko, Pohár Billie Jean Kingovej, Rebecca Šramková
Slovenská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová (vpravo) sa teší so spoluhráčkami z výhry (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

O prvý bod sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala slovinskú dvojku Elu Nalu Miličovú 6:4, 6:3. V druhom singli sa predstavili Viktória Hrunčáková a Veronika Erjavečová.

Schmiedlovej nevyšiel úvod zápasu s 18-ročnou Miličovou, keď dvakrát stratila podanie a prehrávala 1:3. Mladá Slovinka nemala čo stratiť, riskovala a v piatom geme mala tri možnosti na potvrdenie brejku. Schmiedlová však získala päť fiftínov za sebou, následne vyrovnala na 3:3 a záver setu bol v jej réžii. Za stavu 4:4 opäť prelomila Miličovej servis a v desiatom geme premenila druhý setbal.Na začiatku druhého dejstva si slovenská jednotka po dvoch brejkoch vybudovala náskok 4:1 a zápas s rebríčkovo oveľa nižšie postavenou súperkou už dotiahla do úspešného konca. V deviatom geme využila po presnom bekhendovom longlajne tretí mečbal a dosiahla jubilejné 10. singlové víťazstvo v prestížnej ženskej tímovej súťaži.  

V úvode ju zaskočila

Ela Nala Miličová, Anna Karolína Schmiedlová, Slovensko, Slovinsko, Pohár Billie Jean Kingovej
Slovenská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová (vľavo) a slovinská dvojka Ela Nala Miličová pózujú pred úvodnou dvojhrou (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

“Očakávala som, že to bude náročnejšie ako ukazuje rebríčkový rozdiel. Miličová hrala agresívne, zaskočila ma a ušla mi na 3:1, našťastie sa mi to podarilo ustáť. V dôležitých stavoch rozhodli moje skúsenosti. Súperka bola pre mňa neznámou. Začala som trochu pasívne, no postupne som sa rozohrala, dobre mi vyšli gemy na returne. Podanie mi dnes nevychádzalo podľa predstáv,” uviedla Schmiedlová po zisku prvého bodu.  

kvalifikačný duel Pohára Billie-Jean Kingovej:
SLOVENSKO – Slovinsko 1:0 po úvodnej dvojhre
Anna Karolína Schmiedlová – Ela Nala Miličová 6:4, 6:3
nasleduje Viktória Hrunčáková – Veronika Erjavečová

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 15 =

1 comment

Slováci v akcii: Piatok 12. apríl 12 apríla, 2024 - 11:20 pm

[…] Slováci v akcii […]

Reply