Jannik Sinner: Tenis bol môj šport číslo tri

0
1
Jannik Sinner
Jannik Sinner (Foto: TASR/AP - Lynne Sladky)

Taliansky tenista Jannik Sinner prezradil, že tenis nebol jeho prioritným športom. Dokonca bol až treťou voľbou. Čomu sa venoval?


Svetová trinástka Jannik Sinner prezradil, že tenis bol v jeho detstve až trojkou medzi športami, ktorým sa venoval. Taliansky tenista mal na prvom mieste lyžovanie a na druhom futbal. Prezradil to v rozhovore pre ATP Tour.

„Lyžovanie je celkom bežný šport, ku ktorému sa dostanete ľahko, tam odkiaľ som. Mnoho zjazdoviek je doslova pred mojimi dverami,” hovoril o svojej lyžiarskej záľube 21-ročný mladík.

„Keď som bol malý, tenis bol môj tretí šport, hrával som aj futbal. Mojou prioritou bolo lyžovanie, potom futbal a postupne som od futbalu začal upúšťať, pretože tých aktivít bolo priveľa,” spomínal Sinner na svoje športové detstvo.

„Jeden rok som vyhral v lyžovaní veľa trofejí, ale potom som začal cítiť, že ostatní sú fyzicky oveľa silnejší ako ja. Potom som sa už necítil pohodlne. V trinástich rokoch sa tenis stal mojou prioritou. Vždy som ho rád hrával,” dodal taliansky tenista, ktorý v prvom kole grandslamového Wimbledonu nastúpi proti Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen − four =