Jannik Sinner
Jannik Sinner (Foto: TASR/AP - Lynne Sladky)

Jannik Sinner: Tenis bol môj šport číslo tri

Taliansky tenista Jannik Sinner prezradil, že tenis nebol jeho prioritným športom. Dokonca bol až treťou voľbou. Čomu sa venoval?


Svetová trinástka Jannik Sinner prezradil, že tenis bol v jeho detstve až trojkou medzi športami, ktorým sa venoval. Taliansky tenista mal na prvom mieste lyžovanie a na druhom futbal. Prezradil to v rozhovore pre ATP Tour.

„Lyžovanie je celkom bežný šport, ku ktorému sa dostanete ľahko, tam odkiaľ som. Mnoho zjazdoviek je doslova pred mojimi dverami,“ hovoril o svojej lyžiarskej záľube 21-ročný mladík.

„Keď som bol malý, tenis bol môj tretí šport, hrával som aj futbal. Mojou prioritou bolo lyžovanie, potom futbal a postupne som od futbalu začal upúšťať, pretože tých aktivít bolo priveľa,“ spomínal Sinner na svoje športové detstvo.

„Jeden rok som vyhral v lyžovaní veľa trofejí, ale potom som začal cítiť, že ostatní sú fyzicky oveľa silnejší ako ja. Potom som sa už necítil pohodlne. V trinástich rokoch sa tenis stal mojou prioritou. Vždy som ho rád hrával,“ dodal taliansky tenista, ktorý v prvom kole grandslamového Wimbledonu nastúpi proti Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Piatok 27. januára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví dvojica slovenských zástupcov. Jamrichová o deblový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 5 =