Home Najdôležitejšie Isner v Miami zdolal Zvereva a dočkal sa prvého tisícového titulu v kariére

Isner v Miami zdolal Zvereva a dočkal sa prvého tisícového titulu v kariére

MIAMI – Vo finále turnaja ATP  Masters 1000 v Miami (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) sa stretli nemecká turnajová štvorka Alexander Zverev a Američan John Isner nasadený ako štrnásty. Z víťazstva sa tešil Isner po setoch 6:7(4), 6:4, 6:4. Zápas trval 2 hodiny a 32 minút.

Hráči si v prvom sete podľa očakávaní držali servisy. Avšak najmä na podaní mladého Nemca sa hlavne v prvej polovici bojovalo aj cez zhody a musel odvracať niekoľko brejkbalov. Isner ponúkol súperovi iba jednu takúto šancu.  Rozhodnúť tak musel tajbrejk, v ktorom bol úspešnejší Alexander Zverev.

V druhom sete až do polovice ani jeden z hráčov nečelil brejkbalu, ani nebojoval cez zhodu. Za stavu 4:4 však Nemec pustil Isnera k jednej šanci a ten ju využil. V ďalšej hre Zverev bojoval, dostal sa k možnostiam na prelomenie Američanovho podania. Domáci tenista však napokon premenil svoj druhý setbal a vynútil si rozhodujúce dejstvo.

V treťom sete sa čoraz častejšie začal Zverev trápiť na podaní.  Za stavu 2:2 musel dokonca čeliť stavu 0:40. John Isner následne využil šancu za stavu 4:4 a prelomil Zverevovo podanie. V ďalšej hre bez väčších komplikácií premenil hneď prvý mečbal.