Igor Moška
Igor Moška (Foto: TASR - Jaroslav Novák)

Moška verí, že Kučera uspeje a tenis sa dočká už tento týždeň: Keď môžu prísť diváci na zimný štadión

BRATISLAVA – Od utorka sa môžu vrátiť na tribúny fanúšikovia v zápasoch profesionálnych súťaží v piatich športových odvetviach.


Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu verí, že uvoľnenie opatrení sa čoskoro dotkne aj „bieleho športu“. Igor Moška by privítal, keby od 8. mája mohli deti, mládež a rekreační tenisti súťažiť vonku.

Nevidíme dôvod nespustiť súťaže

„V pondelok Slovenský tenisový zväz oficiálne požiadal Štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husára o vyvinutie maximálnej snahy o to, aby sa najneskôr 8. mája povolilo súťaženie detí a mládeže, ale aj rekreačných športovcov vonku. Konkrétne v tenise nie je z epidemiologického hľadiska žiaden rozdiel medzi trénovaním a hraním súťažných zápasov. Preto nevidíme najmenší dôvod nespustiť súťaže detí, mládeže, ale i rekreačných športovcov,“ uviedol Moška pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.Kučera sa snaží presvedčiť vládu aj odborníkov

STZ o svojej žiadosti informoval aj vládneho splnomocnenca pre šport Karola Kučeru. „Viem, že v posledných týždňoch sa neustále snaží presvedčiť vládu aj konzílium odborníkov o potrebe uvoľniť športové súťaženie pre deti, mládež i dospelých vo všetkých športoch, samozrejme v postupných krokoch, v nadväznosti na zlepšujúce sa dáta o vývoji pandémie. Pevne verím, že tento týždeň sa mu to podarí a už od 8. mája budeme môcť súťažiť (hoci aj bez šatní a spŕch, ale začneme). Keď môžu prísť diváci na zimný štadión, verím, že aj deti a mládež môžu vonku súťažiť, čo je oveľa menej rizikové,“ dodal Moška.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 4 =