Home Najdôležitejšie Iga Swiateková má nového trénera: V novej sezóne pod vedením exkouča bývalej poľskej svetovej dvojky

Iga Swiateková má nového trénera: V novej sezóne pod vedením exkouča bývalej poľskej svetovej dvojky

by Majo Malinovský
Iga Swiateková

ADELAIDE – Poľská tenistka Iga Swiateková vstúpi do tohtoročnej sezóny pod vedením nového kouča.


Poľskú obhajkyňu minuloročného triumfu v Adelaide povedie nový tréner Tomasz Witkorovský, ktorý v minulosti viedol ďalšiu poľskú tenisovú hviezdu a bývalú svetovú dvojku Agnieszku Radwanskú. Swiateková meno nového kouča oznámila mesiac po tom, čo po viac ako piatich rokoch ukončila úspešnú spoluprácu s Piotrom Sierzputowskim.

Ďalšia poľská spolupráca

“Mám radosť, že bol Tomasz voľný, pretože som chcela ďalej spolupracovať s niekým z Poľska. Myslím, že na trénera zo zahraničia budem pripravená tak najskôr za rok za dva, ale teraz chcem spolupracovať s niekým, kto rozumie mojej situácii a hovorí rovnakým jazykom,” uviedla aktuálna poľská svetová deviatka na sociálnej sieti.Spolupráca je ešte len na úplnom začiatku, ale senzačná víťazka Roland Garros z roku 2019 zatiaľ zmenu neľutuje: “Zatiaľ sa ešte len navzájom spoznávame, trénovali sme spoločne v Poľsku asi tri týždne, to nie je veľa. Na turnajoch to bude iné, prídu do toho aj iné faktory, stres a ďalšie veci,” dodala.

Na úvod proti domácej kvalifikantke

Sierzputowski doviedol Swiatekovú z juniorského okruhu medzi profesionálky a po senzačnom poľskom triumfe na parížskom grandslame ho WTA vyhlásila za trénera roka a Swiateková získala ocenenie pre hráčku s najväčším zlepšením. V Adelaide vlani Poľka v piatich dueloch nestratila ani set a suverénne dokráčala za turnajovým víťazstvom. Už dnes v noci ju v úvodnom kole čaká domáca kvalifikantka Daria Savilleová.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten + 16 =