Home Najdôležitejšie Iba 15-ročná slovenská nádej ďalej ohuruje Bratislavu: Neskutočné, o niečom takomto sa jej ani nesnívalo!

Iba 15-ročná slovenská nádej ďalej ohuruje Bratislavu: Neskutočné, o niečom takomto sa jej ani nesnívalo!

by Majo Malinovský
Mia Pohánková

BRATISLAVA – Talentovaná slovenská tenistka Mia Pohánková sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open v Bratislave.

Pätnásťročná nádej zdolala v 2. kole v dueli dvoch kvalifikantiek Nemku Stephanie Wagnerovú po trojsetovom boji 6:3, 5:7, 6:4. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti Wagnerovej krajanke Elle Seidelovej nasadenej ako číslo 7.

Pohánková dokázala v NTC otočiť už tretí zápas, v treťom sete prehrávala 1:3. “Ešte stále to spracovávam. Nejaký čas mi potrvá, kým si naplno uvedomím, čo som dosiahla. Prvý set bol super. V druhom začala súperka chodiť viac na sieť a vychádzali jej voleje, ja som trochu znervóznela. V treťom dejstve som aj vďaka výbornej atmosfére dokázala otočiť nepriaznivý vývoj,” uviedla po zápase Pohánková.

Pred začiatkom turnaja sa jej ani nesnívalo o tom, že by mohla postúpiť medzi elitnú osmičku: “Je to môj prvý ženský turnaj, na ktorom štartujem s voľnou kartou. Je neskutočné, že som sa dostala tak ďaleko. Wagnerová je o 14 rokov staršia a má oveľa viac skúseností, napriek tomu som ju dokázala zdolať aj vďaka kvalitnému prvému podaniu a dobrému pohybu po dvorci.”

dvojhra – 2. kolo: Mia POHÁNKOVÁ (SR) – Stephanie Wagnerová (Nem.) 6:3, 5:7, 6:4

Zdroj: TASR

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + 18 =