Home Najdôležitejšie Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Prekvapenie roka

Hviezda Tenisového sveta 2018: Nominácie v kategórii Prekvapenie roka

BRATISLAVA – Poslednou predstavovanou kategóriou v ankete Hviezda Tenisového sveta 2018 je Prekvapenie roka. Naši si pripísali niekoľko cenných skalpov, kreovanie päťčlennej finálovej nominácie preto nebolo jednoduché.

Dominika Cibulková vs Simona Halepová 6:0, 7:5 v 2. kole WTA Premier 5 turnaja vo Wu-chane

Výborný záver roka okorenila naša tenistka aj skalpom svetovej jednotky. Išlo o jej piate víťazstvo nad úradujúcou líderkou ženského rebríčka. Vo Wu-chane k tomu pribalila aj „kanára“.

Martin Kližan vs Novak Djokovič 6:2, 1:6, 6:3 v 2. kole ATP 500 turnaja v Barcelone

V apríli obnovil Novak Djokovič spoluprácu s Mariánom Vajdom a pomaly sa začal jeho výkonnostný vzostup. V čase barcelonského súboja s Martinom bol 12. v rebríčku. Dnes je opäť svetová jednotka, „Kližo“ ho zdolal na piaty pokus.

Kristína Kučová vs Jelena Ostapenková 5:7, 6:3, 6:2 v 1. kole WTA International turnaja v Hongkongu

Kika sa tento rok vracala po zdravotných problémoch a nemala to vôbec jednoduché. Ako hráčka štvrtej stovky však v Hongkongu dokonale šokovala, keď otočila súboj proti lanskej víťazke Roland Garros a vtedy 18. tenistke sveta.

Viktória Kužmová vs Aryna Sabalenková 6:2, 2:6, 7:6(5) v dueli play-off o I. svetovú skupinu Pohár federácie

Bitka mladých pušiek sa skončila po obrovskom boji víťazstvom tej slovenskej. Sabalenková bola vtedy v rebríčku síce až na 47. pozícii, no jej obdivuhodný vzostup už bol evidentný. V novembri ho zavŕšila posunom na post svetovej 11-ky.

Lukáš Lacko vs Miloš Raonič 6:7(5), 7:5, 6:4, 7:6(4) v 1. kole Australian Open

Skúsený piešťanský rodák mal rozprávkový vstup do sezóny. V Melbourne si po fantastickom výkone vyšliapol na 23. muža hodnotenia ATP, čím dosiahol svoje najhodnotnejšie víťazstvo sezóny.

Podporiť svojho favorita budete môcť už dnes poobede, keď spustíme hlasovanie.