Home Najdôležitejšie Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Skokan roka

Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Skokan roka

by Tomas Hmira

BRATISLAVA – Po dvoch hlavných kategóriách predstavujeme nomináciu v kategórii Skokan roka.

Lukáš Klein (1124. —> 526. miesto)

Mladý slovenský tenista má za sebou druhú sezónu medzi dospelými. Premiérovú zakončil v druhej tisícke hodnotenia ATP, no v tomto roku sa mu podarilo poskočiť o takmer 600 miest. Singlový titul sa mu zatiaľ nepodarilo získať. Trikrát mu chýbal posledný krok. Na konci sezóny sa výborne prezentoval na challengerových turnajoch.

Viktória Kužmová (225. —> 132. miesto)

Rebríčkové napredovanie mladej Košičanky je postupné. Rok 2014 zakončila v ôsmej stovke hodnotenia WTA, v roku 2015 sa nachádzala už v piatej stovke, pred rokom skončila na 225. mieste a v aktuálnej sezóne sa priblížila k top 100. Vyhrala 2 turnaje s dotáciou 25 000 USD a ak všetko pôjde ako doteraz, už v budúcej sezóne prekročí hranicu elitnej svetovej stovky.

Magdaléna Rybáriková (154. —> 20. miesto)

Aktuálna slovenská jednotka otvárala sezónu v druhej stovke rebríčka WTA. V apríli padla dokonca na 453. miesto, no už v polovici júna bola opäť v top 100. Tučnú porciu bodov si pripísala vďaka semifinále Wimbledonu a rok zveľadila aj v závere. Magdaléna Rybáriková zimuje na najvyššej priečke v kariére.

Anna Karolína Schmiedlová (226. —> 133. miesto)

Po katastrofálnom roku sa Košičanka snažila svoju hru vrátiť na vyššiu úroveň. Ešte na konci januára jej v rebríčku WTA patrilo 273. miesto. Takto nízko bola naposledy v roku 2012. Potupne začala zbierať body n nižších turnajoch a v závere roka sa vrátila na dosah top 100.

Chantal Škamlová (386. —> 230. miesto)

Banskobystričanka už v úvode roka ukázala, že má za sebou kvalitnú zimnú prípravu. Skvelú formu chytila uprostred sezóny, keď na kvalitne obsadených turnajoch pravidelne porážala omnoho skúsenejšie tenistky. Dokázala vyhrať najväčší turnaj kariéry a po prvý raz sa predstaviť na grandslamovom turnaji.