Home Najdôležitejšie Husársky kúsok Kleina v Prahe: Skvelý obrat v druhom sete a postup do štvrťfinále

Lukáš Klein

PRAHA – Slovenský tenista Lukáš Klein postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (73 000 EUR, antuka vonku).

Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza zvíťazil v druhom kole nad Talianom Francom Agamenonem 6:3, 7:6(6) za 124 minút. Dvadsaťpäťročný hráč NTC prehrával v druhom sete s Agamenonem 1:5, no dokázal vývoj zápasu otočiť a postúpiť do štvrťfinále. Jeho súperom v boji o semifinále bude Zdeněk Kolář z Českej republiky.

Gombos stroskotal na nemeckom protivníkovi

Nedarilo sa Norbertovi Gombosovi, ktorý v druhom kole nestačil na Nemca Dominika Köpfera a podľahol mu 2:6, 6:3, 3:6 za 112 minút.

Zdroj: stz.sk, ts