Home Najdôležitejšie Husárová 20 rokov po triumfe SR vo Fed Cupe: Všetko sme podriadili jednému cieľu a chopili sa šance

Husárová 20 rokov po triumfe SR vo Fed Cupe: Všetko sme podriadili jednému cieľu a chopili sa šance

by Roderik Pastier
husarova-fedcup-slovensko

BRATISLAVA – Vo štvrtok uplynie presne dvadsať rokov od triumfu Slovenska v tenisovom Pohári federácie. Tretieho novembra 2002 zvíťazili zverenky kapitána Tomáša Malika v Maspalomase nad domácim Španielskom 3:1 a tešili sa zo zisku cennej trofeje.


Dva body vybojovala vtedy iba 19-ročná Daniela Hantuchová, rozhodujúci tretí získala Janette Husárová, ktorá deklasovala bývalú svetovú jednotku Arantxu Sanchezovú-Vicariovú. Ďalšími členkami víťazného slovenského tímu boli Martina Suchá a Henrieta Nagyová.

Hustárová má na historický úspech stále krásne spomienky

“Ešte viac vo mne ožili tým, že sa blíži finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej v Glasgowe a už v piatok odlietam s našimi dievčatami do Glasgowa. Základom nášho úspešného ťaženia v roku 2002 bola veľká súdržnosť tímu. Všetci sme ťahali za jeden povraz, od hráčok cez kapitána, členov realizačného tímu, maséra, doktora až po fyzioterapeuta. Nebolo to o individualitách, ale o skvelom kolektíve. Všetko sme podriadili jednému cieľu a využili sme šancu, ktorá sa nám naskytla. Naša partia sa roky pravidelne stretávala. Teraz sme všetky rozlietané, no verím, že čoskoro opäť niečo zorganizujeme a pripomenieme si 20. výročie,” uviedla pre TASR jedna z dlhoročných opôr tímu.Malik: Výborná partia a súhra medzi dievčatami

“V tom roku fungovala každá jedna maličkosť, medzi dievčatami i realizačným tímom bola dobrá súhra. V tímových súťažiach je vždy najťažšie urobiť posledný krok, no všetky zápasy na ceste k cennej trofeji boli zložité. V 1. kole proti Švajčiarsku sme rozhodli o našom triumfe až v záverečnej trojsetovej štvorhre. Ani vo štvrťfinále proti Francúzsku a v semifinále s Talianskom to nebolo jednoduché. Finále proti obhajkyniam titulu a viacnásobným šampiónkam v ich domácom prostredí, to bol pre Slovensko jeden z najťažších zápasov v histórii. Človek žije každodennými starosťami, no na fedcupový triumf si vždy rád spomeniem. Bol to veľký úspech nielen môj, ale celého družstva. Urobili sme ľuďom na Slovensku veľa radosti,” povedal Malik.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + twenty =