Home Správy Hurkacz získal vo Winston Saleme historický titul pre seba i svoju krajinu

Hurkacz získal vo Winston Saleme historický titul pre seba i svoju krajinu

by Jana Sedláková

WINSTON SALEM – Poliak Hubert Hurkacz zvíťazil vo finále turnaja ATP 250 vo Winston Saleme nad Francúzom Benoitom Pairem po setoch 6:3, 3:6, 6:3.

V prvom sete sa Hurkacz ujal vedenia 2:0, o brejk síce prišiel, ale vzápätí mal náskok 3:1. Ten si už pevne držal a kráčal za ziskom prvého setu. Neskôr na servise premenil prvý setbal.

Podobný scenár mal spočiatku aj druhý set. Tentokrát mal Poliak náskok brejku na 2:1, no hneď oň prišiel. Neskôr sa do brejku na 5:3 dostal Paire. Výhodu potvrdil na servise a vynútil si tretí set.

V ňom si hráči na úvod vymenili podania. Do náskoku 4:2 sa neskôr dostal Hurkacz. Tento brejk nakoniec rozhodol. Neskôr na servise premenil prvý mečbal.

• v celom zápase bol iba jeden gem, kedy mal hráč brejkbaly, ale ani jeden nepremenil (v druhom sete Paire zachránil brejky na 2:3)