Home Správy Humbert dosiahol na svoj premiérový titul v kariére

Humbert dosiahol na svoj premiérový titul v kariére

by Jana Sedláková
Ugo Humbert

AUCKLAND – Víťazom turnaja ATP 250 v Aucklande (546 355 USD, tvrdý povrch vonku) sa stal Francúz Ugo Humbert, ktorý si vo finále poradil s krajom Benoitom Pairem 7:6(6), 3:6, 7:6(5).

V prvom sete viedol Hubert 3:0, potom o výhodu brejku prišiel, ale získal ju hneď naspäť na 4:2. Aj tento brejk však už v ďalšej hre stratil. Za stavu 6:5 mal potom na príjme tri setbaly, ale nevyužil ich a tak rozhodoval tajbrejk. V ňom si od stavu 2:2 pripisoval body iba Humbert a tešil sa tak zo zisku prvého setu.

V druhom sete získal brejk na 3:1 Paire. Napriek šancian na oboch stranách žiaden iný brejk neprišiel a skúsenejší z Francúzov si tak vynútil tretí set.

V ňom viedol Humbert 3:0. Potom síce prišiel o podanie na 5:4, ale už v ďalšej hre mal na príjme mečbal, ktorý však nevyužil. Aj tentokrát rozhodoval o víťazovi tajbrejk. V ňom mal mladý Francúz tri mečbaly. Tretiu možnosť vyžil a získal prvý titul v kariére.