Home Najdôležitejšie Hrunčákovú mrzeli nevyužité šance, podľa Liptáka ešte nič nie je stratené: Sobotňajšie zápasy budú úplne iné

Hrunčákovú mrzeli nevyužité šance, podľa Liptáka ešte nič nie je stratené: Sobotňajšie zápasy budú úplne iné

by Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Matej Lipták, Slovensko, Pohár Billie Jean Kingovej

BRATISLAVA – Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu Pohára Billie-Jean Kingovej s Talianskom 0:2.


O druhý bod pre hosťujúce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila talianska jednotka Martina Trevisanová, ktorá zdolala Viktóriu Hrunčákovú 7:6 (9), 6:3. V prvom sete nevyužila slovenská dvojka tri setbaly.

Hrunčákovú po zápase mrzeli nevyužité šance: “V dôležitých momentoch zahrala Trevisanová veľmi dobre, alebo ja som urobila chybu. Zlomový bol tajbrejk prvého setu. Napriek prehre si môžem z tohto zápasu zobrať veľa pozitívnych veci. Výborne som podávala, dobre som sa na dvorci pohybovala. V tímových súťažiach sa vždy dokážem nakopnúť k dobrým výkonom. Dala som do toho všetko, no nevyšlo to.”

Slovenský kapitán Matej Lipták tvrdí, že napriek stavu 0:2 ešte nič nie je stratené: “Sobotňajšie zápasy budú úplne iné, Talianky ešte potrebujú získať tretí bod. Zápas medzi Viki a Trevisanovou bol o pár loptách, lámal sa v tajbrejku. Viki mala na konci prvého setu momentum, mali sme dobrý koncept pokiaľ ide o servis, postupne sa zlepšila na returne. V rozhodujúcich momentoch mala trochu zdravotné problémy. V druhom sete to nevzdala ani za stavu 0:3, boli tam šance to zvrátiť. Taký dobrý výkon na harde som od Trevisanovej nečakal. Giorgiová ukázala svoj potenciál, keď má svoj deň, tak sa s ňou ťažko hrá. Niektoré lopty trafila naozaj brutálne aj s prispením šťastia. V druhom sete sa začali hrať trochu výmeny, no s novými loptami Giorgiová opäť dominovala.”Talianska kapitánka Tathiana Garbinová pochválila Trevisanovú i Giorgiovú, ktorá v úvodnej dvojhre zdolala Anna Karolína Schmiedlovú hladko 6:2, 6:3. “Martina odviedla skvelú robotu, som na ňu hrdá. Nemala to jednoduché, lebo Hrunčáková výborne podávala i returnovala. Camila hrala neuveriteľne dobre a potvrdila, že ak má formu, dokáže zdolať ktorúkoľvek hráčku na svete.”

Trevisanová očakávala proti Hrunčákovej náročný zápas. “Víťazstvo Camily ma povzbudilo, vždy je lepšie nastúpiť za stavu 1:0. Vedela som, že proti Hrunčákovej to bude ťažké. V prvom sete som nevyužila veľa brejkbalov, znervóznela som, no našťastie som to zvládla. Dôležité bolo, že v tajbrejku som dokázala otočiť z 1:4. Dala som do toho srdce, bojovala som o každú loptičku.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + twelve =