Domov Najdôležitejšie Hrunčáková drvivou výhrou potvrdila post jednotky: Sesterské duo nezaváhalo ani v singli

Hrunčáková drvivou výhrou potvrdila post jednotky: Sesterské duo nezaváhalo ani v singli

od Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Slovensko, Pohár Billie Jean Kingovej

SOLARINO – Po včerajšom spoločnom úspešnom deblovom vstupe sa Viktória Hrunčáková a Katarína Kužmová radovali v talianskom Solarine aj v singli.


Ako prvá si postup do osemfinále hardového podujatia ITF W35 vybojovala turnajová päťka Katarína Kužmová. Tá za hodinu aj 57 minút zvládla trojsetový súboj s domácou Samirou De Stefanovou. Talianku zdolala po setoch 6:4, 4:6, 6:2 a v boji o štvrťfinále ju čaká ďalšia domáca prekážka v podobe nenasadenej Federicy Di Sarrovej.

Suverénnym spôsobom post turnajovej jednotky potvrdila následne jej sestra Viktória Hrunčáková. Slovenská jednotka proti kolumbijskej súperke Yuliane Lizarazovej v prvom aj druhom dejstve stratila len po jednej hre a zápas suverénne ovládla za hodinu aj 18 minút. V boji o štvrťfinále narazí taktiež na domácu nenasadenú hráčku Federicu Urgesiovú.

ITF W35 Solarino (30 000 USD, tvrdý povrch vonku) – Taliansko

  • 10:00 – Katarína Kužmová (5.) vs Samira De Stefanová (Ita) – 1. kolo 6:4, 4:6, 6:2
  • 11:30 – Viktória Hrunčáková (1.) vs Yuliana Lizarazová (Col) – 1. kolo 6:1, 6:1

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Zanechajte komentár

thirteen + 9 =