Home Najdôležitejšie Hororový zápas, na ktorý by najradšej zabudla: Obrovské zlyhanie Schmiedlovej po vyhratom sete

Anna Karolína Schmiedlová

ROUEN – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová prehrala v prvom kole na turnaji vo francúzskom Roune. V dnešnom dueli nestačila na domácu tenistku Léoliu Jeanjeanovú, ktorej podľahla po setoch 6:3, 0:6 a 1:6.

Od úvodu obe hráčky výborne servovali a až do stavu 4:3 diváci v hale v Roune neboli svedkami čo i len jednej brejkbalovej príležitosti. V ôsmom geme prvého setu Schmiedlová našla recept na servis domácej tenistky a po 35 minútach viedla 1:0.

Nasledovali Schmiedlovej hororové dva sety

V ďalších dvoch setoch však Jeanjeanová úplne dominovala, Schmiedlová si razom nedokázala udržať servis, čoho výsledkom bol kanár v druhom sede po pol hodine hry. To však nebolo všetko, veľké trápenie slovenskej tenistky pokračovalo aj v rozhodujúcej sade. Aktuálne 104. hráčka sveta musela v závere odvracať hrozbu aj druhého kanára, čo sa jej podarilo, ale zdramatizovať zápas už nedokázala a na radosť domácich priaznivcov Jeanjeanová postúpila do osemfinále.