Home Správy Horanský po demolácii súpera do semifinále challengeru v Sopote

Horanský po demolácii súpera do semifinále challengeru v Sopote

by Tomáš Tomeček

SOPOT – Desiaty nasadený Filip Horanský deklasoval vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 100 v poľskom Sopote (92 040 EUR +H, antuka vonku) 16. nasadeného Brita Jana Choinského 6:1, 6:0.

Horanský získal hneď v úvode zápasu brejk. Na vlastnom podaní nebol najistejší, ale Choinského k ribrejku nepustil. Postupne sa jeho sebaistota zvyšovala a získal štyri hry za sebou. Brit v prvom sete získal len jediný gem a Filip po 25 minútach celý set uzavrel, keď premenil druhý setbal.

Druhý set začal náš tenista čistou hrou na podaní. V druhom geme cez dve zhody ukoristil ďalší servis súpera. Mierne komplikácie mal v ďalšej hre, keď musel odvracať dve možnosti Brita na ribrejk. Odolal a rebríčkovo nižšie postaveného oponenta napokon nepustil k žiadnemu gemu. Set ukončil „kanárom“, keď na riterne po veľkom boji premenil štvrtý mečbal.

• Horanský mal 75 % úspešnosť zisku bodov po prvom servise
  • pomer es 4:0 z jeho pohľadu
  • premenil 6 z 12 brejkbalov

V semifinále si zverenec Karola Kučeru zmeria sily s víťazom súboja medzi Rusom Aslanom Karacevom a trojkou podujatia Talianom Paolom Lorenzim.