Home Správy Horanský na challengeri v Sibiu nestačil v 2. kole na domáci talent

Horanský na challengeri v Sibiu nestačil v 2. kole na domáci talent

SIBIU – Dvanásty nasadený Filip Horanský prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v rumunskom Sibiu (46 600 EUR +H, antuka vonku) s domácou voľnou kartou Filipom Cristianom Jianum 6:7(3), 3:6.

Prvý set sa hral vo veľmi svižnom tempe. Od stavu 2:2 získal rumunský talent tri gemy za sebou. Po 20 minútach mal na príjme setbal na 6:2, no Filip ťažkú situáciu zvládol a vzápätí si vzal stratený servis späť. Po zmene strán si poradil so skóre 15:40 a vyrovnal. Nasledovali ďalšie dva brejky, po ktorých sa dostala k slovu skrátená hra. Pomerom 7:3 ju ovládol Jianu.

Bukureštský rodák otvoril lepšie i druhé dejstvo. Po brejku na 3:2 a jeho bezproblémovom potvrdení mal prekvapenie na dosah. Vo veterných podmienkach aj v závere lepšie kontroloval svoje údery. Za stavu 5:3 využil na riterne hneď prvý mečbal.